صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
بازتــاب روانســـــر
انعکاس اخبار و رویدادهای روانسر و خواندنیها

كرمانشاه - حد فاصل شهر روانسر تا روستاي 'نهرابي' جاده اي حساس است كه گرچه در زمره راههاي فرعي محسوب مي شود اما تردد روزانه اهالي بيش از 80 روستاي اطراف به روانسر از اين جاده در واقع وجهه يك راه اصلي را نشان مي دهد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، وضعيت بشدت نامناسب اين راه شبه اصلي كه هم پهناي نامناسب و هم چاله هاي بسيار و آسفالت خراب و فرسوده دارد، توجه هر تازه وارد به اين به اصطلاح جاده را به خود جلب مي كند.
اين در حالي است كه روستاييان هم بخشي از جامعه ما هستند و مانند هر شهروند شهرنشيني اين حق را دارد تا از خدمات مناسبي بهره مند شود. 
پس از انقلاب تحولي شگرف در زمينه خدمات رساني به روستاهاي استان كرمانشاه ايجاد شده و جريان مداوم امكاناتي از قبيل برق، آب، تلفن، امكانات آموزشي و.. در روستاهاي به صورت پايدار وجود دارد اما واقعيت آن است كه يك روستائي هم براي امور اداري و مراجعاتي كه به دستگاههاي دولتي دارد، ناگزير از رفتن به شهر است و اينجاست كه راه اهميت خود را نشان مي دهد.
روستاي نهرابي در واقع بر سر راه شهرهاي جوانرود، كرمانشاه و روانسر واقع شده است و هر مسافري كه از روستاهاي دور دست تر مانند روستاهاي نزديك به شهرستان ثلاث باباجاني ( مله ترشكه، بازان و..)، كوزران (منطقه سنجابي) و آنسوتر دهستان دولت آباد، شبانكاره، گراب و.. بخواهد به روانسر برود ناگزير است ابتدا به نهرابي بيايد و از آنجا به روانسر برود.
اما حقيقت آن است كه جاده مواصلاتي اين روستا به شهر روانسر كه بسيار پرتردد هم مي باشد به هيچ روي كيفيت مناسبي ندارد و نه تنها علايم كافي رانندگي ندارد، بلكه جاده اي باريك، پر دست انداز و نامناسب است كه خطرات بسياري را متوجه مردم مي كند.
با توجه به اينكه در حاشيه روستاهايي مانند 'ده سرخ'، 'بناوچكو'، 'كيلانبر' و 'رئيس' رودخانه اي خشكيده به نام 'چم خور' وجود دارد و ماسه فراواني هم دارد، هر روز خودروهاي سنگين پرشماري كه حامل ماسه براي كارخانه هاي دانه بندي شن و ماسه و يا مصارف درون شهري مي باشند از اين جاده گذر مي كنند كه خود همين مساله به تخريب سريع جاده منجر مي شود.
خبرنگار ايرنا براي پيگيري مطالبات مردمان ساكن در روستاهاي منطقه با فرماندار روانسر گفتگو كرد كه ماحصل آن خبري خوش از زبان 'جلال صفري' مبني بر تكميل اين پروژه تا پايان آبان ماه امسال (32 روز ديگر) بود.
وي گفت: در هفت ماه اخير متاسفانه روند اين پروژه بسيار كند و منفعلانه بوده است اما در دو ماه اخير بسيار شتاب و شدت مناسبي يافته و اين وعده را به مردم روستاهاي منطقه مي دهم كه تا پايان آبان ماه امسال اين جاده (البته نرسيده به روستاي نهرابي) به بهره برداري خواهد رسيد.
صفري همچنين از اجراي بهسازي جاده كوزران تا نهرابي كه در زمره مناطق استحفاظي شهرستان روانسر مي باشد، در سال آينده خبر داد و گفت: اجراي پروژه بهسازي و آسفالت جاده كوزران به جوانرود در دستور كار سال آينده قرار دارد و ما هم محدوده كوزران به نهرابي كه در حريم اين شهرستان قرار دارد را انجام خواهيم داد.
وي همچنين آسفالت راههاي روستائي 'داير' به 'ته په كه' و 'تم تم' به 'چقاشكر' در سال جاري از جمله عملكرد شهرستان روانسر در زمينه راههاي روستايي عنوان كرد.

 

بازتاب روانسر جمعه سی ام مهر ۱۳۸۹

مسابقات فوتسال لیگ دسته 2بانوان استان در گروه دوم به میزبانی شهرستان روانسر برگزار می شود
در این بازیها که در دو گروه اول و دوم برگزار می شود این تیم ها به مدت یک روز به مسابقه می پردازند و تیم های برنده به دیدارهای بعدی راه می یابند.
گروه اول: تیم های کرمانشاه،سمای کرمانشاه،سرپل ذهاب و کرندغرب
گروه دوم: تیم های روانسر ،جوانرود، پاوه حضور دارند
جدول بازیهای گروه دوم
ساعت تاریخ بازی
9 صبح 3/08/1389 جوانرود-روانسر
ساعت 30/10 3/08/1389 پاوه-جوانرود
ساعت 12 3/08/1389 روانسر-پاوه

خانواده مهمترین عامل در پیشگیری از ناهنجاریهای اجتماعی است.

فرماندار روانسر در کارگروه مبارزه با مواد مخدر این شهرستان گفت: بایستی بسترهای لازم را در عرصه های مختلف برای جوانان فراهم کنیم و با آموزش خانواده ها از طریق مدارس و دانشگاهها در پیشگیری از ناهنجاریهای اجتماعی فرهنگ سازی کنیم.

جلال صفري با تاکید بر توسعه مشاوره خانواده و ایجاد بانک اطلاعاتی اجرای برنامه های فرهنگی،آموزشی،تشکیل نهادهای اجتماعی  و مردم نهاد و گسترش اماکن و فعالیتهای ورزشی را از مهمترین راههای مقابله با مواد مخدر نام برد.

وی شناسایی وضعیت موجود و نیازهای فرهنگی و اجتماعی و اولویت بندی و امکان سنجی نیازها و شناسایی موانع و محدودیت ها را از جمله مولفه های برنامه ریزی در کارگوه اجتماعی این شهرستان ذکر کرد.

صفري با اعلام اينكه 3 روستاي چيلانه عليا، بزوره و قلعه گاه روستاهاي پاك از حيث اعتياد در شهرستان روانسر هستند تصريح كرد: در شش ماهه نخست امسال 788 گرم انواع مواد مخدر در اين شهرستان كشف و ضبط شده است و در اين رابطه 14 نفر دستگير و تحويل مقامات قضايي شده اند که میزان کشفیات و دستگیری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 3 برابری را نشان می دهد.

راه اندازی مرکز پژوهش اجتماعی شهرستان، برگزاری همایش منطقه ای اعتیاد و مواد مخدر و مسابقه حقوق شهروندی از مهمترین مصوبات این نشست بود.

بازتاب روانسر پنجشنبه بیست و نهم مهر ۱۳۸۹

در یک بازی دوستانه تیم خوراک دام وطیور روانسر تیم واران صنعت پاوه را در هم کوبید
در تاریخ 28/7/89 راس ساعت 15 بعدارظهر دز زمین چمن ورزشگاه آزادی روانسر دیدار دو تیم خوراک دام و طیور روانسر با واران صنعت پاوه با نتیجه 8 بر 2 به سود تیم خوراک دام و طیور روانسر به پایان رسید.
گلزنان این دیداربرای تیم خوراک دام و طیور روانسر :پوریا خضری 3 گل،اردشیر ملکی،مظفر ملکی،کیانوش محمدی،ادریس محمودی و یوسف کرمی

بازتاب روانسر سه شنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۹

عزت و عظمت امروز ايران اسلامي مرهون همدلي و وفاق مردم در سايه رهبري حکيمانه امام راحل و مقام معظم رهبري است.

مدير کل سياسي و انتخابات استانداري کرمانشاه در جلسه شورای اداری روانسر که در شهر شاهو برگزار شد گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی مردم حامی و پشتیبان اصلی دولت و مطمئن ترین تکیه گاه آن هستند.هومان بهرامی به برنامه استکبار جهانی برای ترویج ایران هراسی اشاره کرد و افزود: دولت جمهوری اسلامی با تاسی از دین اسلام و تعالیم دینی و پیروی از منویات مقام معظم رهبری با اتحاد آحاد ملت و انسجام و یکدلی در مسیر اقتدار و پیشرفت است.

وی اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها را در راستای تدبیر در معیشت مردم،جلوگیری از افراط و تفریط و نشانگر قاطعیت در مدیریت و تلاش در جهت اجرای عدالت اقتصادی برشمرد.

امام جمعه روانسر نیز وحدت و همبستگی آحاد ملت را از اهداف عالیه نظام یاد کرد و گفت: مردم صاحبان اصلی نظام هستند و نگاه مردم و مسئولان باید همواره معطوف به ارمانها و ارزشها بوده و با همت و تلاش مضاعف برای رسیدن به این مدارج عالی و سطوح مطلوب تلا ش نمایند.

ملا عبداله غفوری از نظام اسلامی به عنوان احیاگر ارزشها و مبتنی بر عدالت اجتماعی یاد کرد و خدمت به آحاد جامعه را عامل مهمی در براندازی دسیسه ها و توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان انقلاب و عزت ایران اسلامی عنوان کرد.

وی  در ادامه بر صیانت از امنیت و حفظ وحدت و همدلی در سایه برافراشته بودن پرچم جمهوری اسلامی برای حفظ ارزشهای انقلاب تاکید کرد.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مهمترین کارکرد مسئولین توجه به ابادانی و رشد و توسعه بوده و ما باید با حفظ هوشیاری از  دامهایی که دشمن گشوده است به رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه داشته باشیم.

سیدفتح اله حسینی افزود: خدمتگزاری در این نظام خدمت به قران و رسول الله است و حکومت ما باید مروج دینداری و دین مداری باشد.

وی از اختصاص 3 میلیارد رال اعتبار برای بهسازی آب شرب شهر شاهو خبر داد.

فرماندار روانسر نیز گفت: در سال گذشته 36 میلیارد ریال اعتبار در شهر شاهو هزینه شده است.

جلال صفری تصریح کرد: براي اجرا و اتمام طرحهاي عمراني اين شهر در سالجاری  بيش از 900 ميليون ريال اختصاص يافته است.

وی  اين طرحها را شامل احداث سالن چتد متظوره،زيرسازي آسفالت ،جدولگذاري،احداث پارك و فضاي سبز و دفع آبهاي سطحي شهر شاهو عنوان كرد.

صفری از ابتداي تاسيس شهرداري اين شهر ( ابتداي 88) تاكنون 6 ميليارد و 600 ميليون ريال اعتبار براي انجام پروژه هاي عمراني،خدماتي و خريد ماشين آلات اختصاص يافته است.

در پایان این جلسه از زحمات جندین ماهه فرهاد محمودی سرپرست سابق این بخشداری تقدیر و آقای محمد رئوف عارفی به عنوان بخشدار جدید این بخش معرفی شد.

 

 

معاون پرورشی وتربیت بدنی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان روانسر در گردهمایی مربیان ورزش مدارس شهرستان روانسر گفت: سرانه فضای ورزشی سرپوشیده مدارس شهرستان روانسربه نسبت جمعیت دانش آموزی 31درصد می باشد که در مقایسه با میانگین استانی که رقم 9صدم درصدمی باشد 30 درصد بیشتر از میانگین استانی است.

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش روانسر ،شریف غفاری با اعلام این خبر افزود  : در شهر روانسر 2 سالن ورزشی سرپوشیده با تجهیزات وامکانات لازم در اختیار هیئت های ورزشی دانش آموزی می باشد وعملیات ساخت سالن ورزشی سرپوشیده هنرستان کشاورزی به مساحت 600 متر مربع و با اعتباراولیه 1میلیاردو 550میلیون ریال با 15درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست .

وی به کسب رتبه های استانی توسط تیم های دانش آموزی این شهرستان اشاره نمود وافزود : با توجه به برنامه ریزی خوب وشایسته کارشناسی تربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان وهمچنین تلاش های ارزنده مربیان ورزش در سال تحصیلی گذشته تیم هفت سنگ دانش آموزی مدارس روانسر با کسب رتبه اول استانی بعنوان نماینده کرمانشاه به مسابقات کشوری اعزام وتیم های طناب زنی دوره ابتدایی مدارس دخترانه وتیم فوتسال راهنمایی پسرانه نایب قهرمان استان شناخته شدند و همچنین تیم های والیبال پسرانه دوره های ابتدایی ومتوسطه وتیم هندبال ابتدایی دخترانه مدارس این شهرستان موفق به کسب رتبه سوم استانی شدند .

در ادامه یدالله محمدی کارشناس تربیت بدنی وتندرستی آموزش وپرورش شهرستان روانسر با ارائه گزارشی از عملکرد این کارشناسی در سال تحصیلی گذشته گفت: بیش از 30 نفر از مربیان ورزش در مدارس تابعه این شهرستان امور تربیت بدنی وتندرستی دانش آموزان را در دوره های تحصیلی  پیگیری می نمایند .

وی همچنین یادآور شد براساس ارزیابی اداره کل آموزش وپرورش استان کرمانشاه در برنامه های : جذب اعتبارات عمرانی ، اعزام تیم های ورزشی به مسابقات استانی و مکاتبات اداری در بین 24 منطقه آموزش وپرورش استان ، کارشناسی تربیت بدنی آموزش وپرورش روانسر رتبه ششم را کسب نموده است .

 

بازتاب روانسر سه شنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۹

در اولین روز از هفته تربیت بدنی مراسم غباررویی مزار شهدادر روانسر برگزار شد
در اولین روز از از هفته تربیت بدنی در شهرستان روانسر مراسم پرفیض و معنوی غباررویی و زیارت قبور شهدای گرامی اسلام با حضور اقشار رورزشکار ،هیات های ورزشی و مسئولین ادارات و جمع کثیری از مردم برگزار گردید

صعود بانوان ورزشکار روانسری به قله یله ور روانسربه مناسبت هفته تربیت بدنی
در این کوه پیمایی که به مناسبت اولین روز از هفته تربیت بدنی برگزار شد تعداد300 نفر از بانوان ورزشکار به قله کوه یله ور روانسر صعود کردند.

دیدار دوستانه فوتبال به مناسبت هفته تربیت بدنی
در این دیدار دوستانه که به مناسبت اولین روز هفته تربیت بدنی در شهرستان روانسر برگزار گردید تیم خوراک دام و طیور روانسر با نتیجه 2 بر 1 تیم زاگرس پاوه را مغلوب کرد

بازتاب روانسر یکشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۹

به مناسبت گرامی داشت هفته پیوند اولیاء ومربیان وبا هدف تاثیر اهمیت ارتباط دو نهاد خانه ومدرسه در تربیت کودکان ونوجوانان همزمان با سراسر کشور زنگ پیوند اولیاء ومربیان در مدارس شهرستان روانسر نواخته شد .

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش روانسر در مراسمی که به همین مناسبت با حضور مسئولان و اولیاء ومربیان  در محل دبیرستان دخترانه فرهنگ شهر روانسر برگزار شد ، پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجیدوهمخوانی سرود جمهوری اسلامی ایران  وقرائت پیام وزیر آموزش وپرورش به مناسبت هفته پیوند اولیاء ومربیان ، زنگ پیوند توسط امام جمعه روانسر نواخته شد .

در ادامه این مراسم رحیم کرمی مدیر آموزش وپرورش شهرستان روانسر با تبریک هفته پیوند اولیاء ومربیان وتاثیر ارتباط وهمراهی این دونهاد مقدس در تربیت دانش آموزان گفت: انجمن  اولیا و مربیان هیات منتخبی از پدران و مادران دانش آموزان و مربیان مدرسه است كه با هدف تلاش و همكاری درجهت پیشبرد امورآموزش و پرورش دانش آموزان تشكیل می شود.

وی تصریح کرد ،در سال تحصیلی گذشته بیش از 420 میلیون  ریال  توسط اولیاء دانش آموزان وافراد خیر به مدارس این شهرستان کمک نقدی وغیر نقدی شده است .

کرمی در ادامه افزود در سال تحصیلی 90-89 تعداد 147 مدرسه این شهرستان دارای انجمن اولیاء ومربیان فعال می باشند .

حاج ملا عبدالله غفوری امام جمعه روانسر به رسالت خانه ومدرسه اشاره نمود وافزود : خانه و مدرسه زمانی می توانند رسالت آموزشی و تربیتی خود را به نحو شایسته ای انجام دهند كه هر یك شناخت تربیتی كافی داشته باشند و نقش تربیتی خاص خود را با بصیرت ایفا كنند.

امام جمعه روانسر با تاکید بر اجرای دوره های آموزش خانواده تصریح کرد:آموزش به خانواده ها به منظور آشنا ساختن آنان با اصول برخوردهای تربیتی و نیز ایجاد زمینه های لازم برای مشاوره خانواده است كه می تواند پیش زمینه ای درجهت رشد خانواده ها و همسویی آنان با نظام آموزشی وپرورشی باشد.

 

بازتاب روانسر یکشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۹

  به همت سازمان بسیج سازندگی تیپ نبی اکرم (ص) و آبفار شهرستان روانسر155 خانوار روستایی شهرستان روانسر آبدار می شوند

با انجام مطالعات آبرسانی به روستای کانی پاشا و ده سرخ و اجرای پروژه آبرسانی چیلانه در بخش شاهو ، در مجموع 155 خانوار از نعمت آب آشامیدنی برخوردار می شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه مدیر آبفار شهرستان روانسر گفت : مطالعات آبرسانی برای 2 روستای کانی پاشا و ده سرخ از بخش مرکزی شهرستان توسط سازمان بسیج سازندگی تیپ نبی اکرم (ص) باتمام رسیده که به زودی عملیات اجرایی ساخت یکباب مخزن ، بهسازی دو باب چشمه ، لوله گذاری و کنتورگذاری شبکه توز یع برای این روستاها انجام خواهد شد .

مهندس سبحانی تصریح کرد : همچنین پروژه آبرسانی چیلانه علیا در بخش شاهو شهرستان روانسر با پیشرفت فیزیکی حدود 55 درصد توسط سازمان بسیج سازندگی تیپ نبی اکرم (ص) در دست اجرا می باشد که روند اجرای پروژه طبق برنامه زمانبندی طرح، رضایت بخش می باشد.

مدیر آبفار شهرستان روانسر در ادامه افزود : با انجام مطالعات و اجرای این پروژه ها تعداد 155 خانوار ساکن در روستا از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار می شوند.

بازتاب روانسر یکشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۹

به منظور دسترسی آسان متقاضیان به آمار و اطلاعات هواشناسی، پیش بینی های سه روزه، هفتگی، بلندمدت، توصیه های هواشناسی کشاورزی ، هوای فعلی روانسر و سایر مطالب مرتبط با هوا و اقلیم شناسیاز جمله آمار بلند مدت( دما، رطوبت،فشار،تبخیر، باد، یخبندان، گلباد)و تحلیل بادهای محلی و سیستماتیک اداره هواشناسی روانسر اقدام به راه اندازی وبلاگ هواشناسی روانسربه آدرس http://www.weather-ravansar.blogfa.com/ نموده است.

همچنین اداره  امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان روانسر نیز جهت درج اخبار مهم از روند فعالیتهای این اداره نسبت به راه اندازی وبلاگ اطلاع رسانی به آدرس اینترنتی

                                               http://ravansar-abfar.blogfa.com/

نموده است.

 

از ابتدای عملیات برداشت ذرت دانه ای در شهرستان روانسر تاکنون 35 هزار تن ذرت از مزارع ذرت این شهرستان برداشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان روانسر با اعلام اینکه تاکنون در سطح 3هزار و 500 هکتار از اراضی  این شهرستان کار برداشت ذرت به اتمام رسیده است گفت: در سال زراعی جاری بیش از 500 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت ذرت دانه ای اختصاص داده شده است.

کامران کریمی افزود: پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت بیش از 52 هزار تن ذرت از مزارع این شهرستان برداشت شود.

وی تصریح کرد: شهرستان روانسر قطب تولید ذرت دانه ای در استان است و مدت 5 سال متوالی بالاترین عملکرد تولید در واحد سطح را در کشور به خود اختصاص داده است.

نشاط، اراده مستحکم، تحرک و هدفمندی جزو کارهای اساسی بخشداران است.

فرماندار روانسر در نشست بخشداران اورامانات که با هدف تطبیق فعالیتهای شوراهای اسلامی روستاها به قوانین و مقررات در این شهرستان برگزار شد گفت: مردم داری رمز موفقیت بخشداران است لذا باید اشتغال، رسیدگی به بهسازی روستاها، توجه ویژه به بخش کشاورزی و دامپروری و هدفمند سازی یارانه ها باید سرلوحه فعالیت های بخشداران باشد.

جلال صفری با بیان اینکه امروز لایه های ارتباط مردم با مجموعه نظام اسلامی بخشداران هستند افزود: ایجاد وحدت و همدلی در جامعه نباید مانع از اجرای اصول و آرمانها باشد.

وی با اشاره به اینکه کار بخشداری کاری سنگین، گسترده و دارای پیچیدگی است،تصریح کرد: پافشاری بر اندیشه ها و آرمان ها، پرهیز از حیف و میل بیت المال و توجه ویژه به فعالیت های عمرانی بخش باید از سوی بخشداران مورد توجه جدی قرار گیرد.

فرماندار روانسر با اشاره به اصل یکصدم قانون اساسی، شوراها را حلقه واسط دولت و مردم دانست و افزود: شوراها باید با تسلط و عمل به قوانین همواره با منطق و درایت و هماهنگی و همدلی بخشداران پیگیر حل مشکلات مردم باشند.

صفری سرمایه گذاری برای بالفعل کردن توانمندیها و قابلیتهای منطقه اورامانات در جهت رفع مشکلات مردم را بسیار تاثیرگذار دانست و تاکید کرد: بخشداران می بایست به بهره گیری از آرا و نظرات شوراهای اسلامی از سرمایه گذاری در این منطقه در زمینه های مختلف و به ویژه بخش کشاورزی حمایت ویژه ای داشته باشند.

گفتنی است در روستاهای منطقه اورامانات 311 شورای اسلامی با 945 نفر عضو فعالیت می کند.

بازتاب روانسر پنجشنبه بیست و دوم مهر ۱۳۸۹

مدیر کل نهضت سواد آموزی استان کرمانشاه در روانسر گفت: رفع تبعیض باسوادی بین زنان ومردان وهمچنین جامعه شهری وروستایی نتیجه حمایت مسئولان وتلاش های آموزشیاران نهضت سواد آموزی است.

یدالله جعفری در دیدار با امام جمعه ومدیر آموزش وپرورش شهرستان روانسر با اعلام این خبر افزود :میزان با سوادی زنان ومردان در سال 1355 بیش از 24درصد بود که در سال 1385این اختلاف  10 درصد می باشد وهمچنین میزان اختلاف  با سوادی بین شهر نشینان وروستائیان در سال 1355 حدود 31درصد بوده که در سال 85 به 10 درصد تقلیل یافته است  .

جعفری تصریح کرد : جشن شکر گزاری با سوادی تاکنون در 747 روستا و4 شهر ویک شهرستان در استان کرمانشاه برگزار شده ودر شهرستان هایی که جشن شکر گزاری با سوادی برگزار می شود وبا توجه به اطلاعات استخراج شده از همه شماری ، تقریبا" اختلاف با سوادی بین زنان ومردان وشهر نشینان وروستائیان به مرز صفر رسیده وبعضا" درصد با سوادی در روستاها بیشتر از شهرها می باشد که خوشبختانه این موضوع در شهرستان روانسر محقق شده است .

مدیر کل نهضت سواد آموزی استان کرمانشاه خاطر نشان نمود :در سال جاری جشن شکرگزاری پایان بی سوادی در 2 شهرستان 5شهر و600 روستای استان کرمانشاه برگزار می گردد.

در ادامه حاج ملا عبدالله غفوری امام جمعه روانسر با اشاره به تلاش های ارزشمند نهضت سواد آموزی در ریشه کنی بیسوادی در ایران اسلامی به فرمان معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) گفت: آموزشیاران نهضت سواد آموزی با بهره گیری از شور ونشاط انقلابی مردم عرصه ی فعالیت خودرا در شهرها وروستاها گسترش دادند به گونه ای که اکنون با برگزاری جشن های شکرگزاری پایان بی سوادی شاهد به ثمر نشستن زحمات عزیزان نهضت سواد آموزی هستیم .

سلیمان  کا کایی رئیس اداره نهضت سواد آموزی شهرستان روانسر  نیز گفت: در شهرستان روانسر تا پایان سال 1388 در 40 روستا جشن با سوادی برگزار وپیش بینی می شود در سال جاری در 30روستای دیگر این شهرستان جشن شکر گزاری با سوادی برگزار شود .

 

از ابتدای مهر ماه تاکنون بیش از 12هزار و 800 متر از معابر شهر روانسر آسفالت شده است.

شهردار روانسر گفت: برای آسفالت  بیش از 12هزار و 800 متر از معابر این شهر بیش از 5 هزار تن اسفالت با میانگین 7 سانتیمتر به کار رفته است.

حسینعلی طهماسبی محل اجرای این طرح را خیابانهای امام محمد غزالی، بوستان،جهاد ، شهید مطهری، شاهد و معابر واحدهای آموزشی خلیج فارس و هنرستان دخترانه ام البنین، ادارات مخابرات و ثبت احوال و کوی نیایش اعلام کرد.

وی تصریح کرد : برای  اجرای این عملیاتها  بالغ با 2میلیارد و 500 ریال هزینه شده است.

شناسایی آفات اجتماعی و رفع آنها یکی از مهمترین ویژگیهای دانشجویان در عرصه کنونی است.

امام جمعه شهرستان روانسر در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور این شهرستان با تاسی از آیات و احادیث دین مبین اسلام را دین رشد و کمال انسانی توصیف کرد و گفت: علم و دانش سرمایه زندگی است و جوانان باید با علم پژوهی و دانش دوستی خود را به کمال برسانند.

ملا عبداله غفوری افزود: دانشج.یان بایستی در رشد و شکوفایی خویش بر اساس آموزه های دینی و هنجارهای جامعه ایرانی گام بردارند.

فرماندار روانسر نیز نقش تعلیم و تربیت در جامعه را مهم برشمردند و افزود: رشد و گسترش جوامع در سایه امنیت پایدار و توجه و اهتمام به مسئله آموزشی است.

جلال صفری با اشاره به اینکه رشد اجتماعی، توسعه علمی و شکوفایی استعدادها در گرو گسترش آموزش عالی است تصریح کرد: طی 3 سال گذشته 3 واحد آموزش عالی در این شهرستان راه اندازی شده و این دانشگاهها با 1344 دانشجو در 18 رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی با 117 استاد نیم سال تحصیلی جدید را اغاز می کنند.

وی گفت: کار احداث ساختمان آموزشی دانشگاه پیام نور این شهرستان با اعتبار اولیه 7 میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی 20 درصد در حال اجراست.

هاشمی رییس دانشگاه پیام نور روانسر نیز گفت: هم اکنون این دانشگاه با 600 ئانشجو در 6 رشته در مقطع کارشناسی با 35 استاد فعالیت می کند.

بازتاب روانسر یکشنبه هجدهم مهر ۱۳۸۹

مدیر آموزش وپرورش شهرستان روانسر گفت: به منظور توسعه ، گسترش وتعمیق فرهنگ قرآنی 6 مدرسه قرآنی در روانسر ایجاد می شود

رحیم کرمی در هفتمین جلسه شورای آموزش وپرورش این شهرستان که در محل هنرستان کشاورزی خوشه های زرین برگزار شد با اعلام این خبر افزود : با هدف جذب حداکثری دانش آموزان ومشارکت آنان در توسعه وتعمیق قرآن ومفاهیم غنی این کتاب آسمانی  جهت کاربردی نمودن آن در زندگی وبا عنایت به تاکید مقام عالی وزرات آموزش وپرورش ومدیر کل آموزش وپرورش استان کرمانشاه در ترویج علوم قرآنی ،6مدرسه قرآنی در شهر روانسر ایجاد می شود .

وی خاطر نشان نمود: از اهداف مهم این طرح تقویت بنیه ی اعتقادی دانش آموزان وغنی سازی اوقات فراغت آنان در مقابله با تهاجم فرهنگی می باشد وبدین منظور فعالیت مدارس قرآنی  در شیفت مخالف مدارس محل تحصیل دانش آموزان می باشد .

کرمی به برنامه ومحتوی آموزشی در مدارس قرانی اشاره نمود وتصریح کرد : سطوح آموزشی شامل روخوانی ، روان خوانی ، تجوید ومفاهیم می باشد که در طول سال تحصیلی 90-89 در سه ترم فراگیران به میزان 51جلسه آموزش های لازم را فرامی گیرند .

مدیر آموزش وپرورش شهرستان روانسر مدارس مجری طرح مدرسه قرآن  در شهر روانسر را دبیرستان های آیت الله طالقانی وملاصدرا ، راهنمایی ام المومنین ، دبستان های سمیه واینده سازان ومرکز دارالقرآن معراج برشمرد وافزود :بهترین مدارس را که از امکانات لازم وفضای کافی ومناسب برخوردار هستند براي اين امر مهم انتخاب شده اند .کرمی افزود: در سال تحصیلی سالجاری بیش از 8500 دانش آموز در مدارس تابعه این شهرستان در 150 واحد آموزشی سال تحصیلی را آغاز کرده اند و علاوه بر مدارس راهنمایی و متوسطه تمامی مدارس ابتدایی این شهرستان دارای مربی تربیت بدنی هستند.

وی تصریح کرد: کار شناسنامه دار کردن 155 واحد آموزشی و تمامی املاک آموزشو پرورش این شهرستان در دست اقدام است.

امام جمعه روانسر نیز آموزش و پرورش را مهمترین رکن توسعه در پیشرفت دانست وافزود : رمز پیشرفت وترقی هر کشور وملتی در آموزش وپرورش است وتعامل دو نهاد خانه ومدرسه وهمراهی سایر ارگان های فرهنگی و اجتماعی در توجه به امور آموزشی وپرورشی مدارس بسیار حائز اهمیت است .

حاج ملا عبدالله غفوری گفت: تاسیس وراه اندازی مدارس قرآنی در کشور جمهوری اسلامی ایران در اجرای  اوامر ومنویات مقام معظم رهبری وتوسعه علوم وفرهنگ قرآنی در سال همت مضاعف وکار مضاعف توسط وزارت آموزش وپرورش از شایسته ترین فعالیت های مجموعه آموزش وپرورش است که تلاشی مقدس برای انس بیشتر دانش آموزان سراسر کشور در تمامی دوره های تحصیلی با مقدس ترین کتاب اسمانی یعنی قرآن کریم است .

وی برگزاری محافل انس با قرآن کریم در سطح مدارس وجشنواره های قرآنی را از جمله برنامه های تشویقی وترغیبی برای جذب هرچه بیشتر دانش آموزان به مدارس قرآنی برشمرد وخواستار بهره گیری از مربیان ومدرسان مجرب در این مدارس شدند .

فرماندار روانسر نیز گفت: از ابتدای  سال 84 تاکنون بیش از 120 کلاس درس با اعتباری با لغ بر41 میلیاردو 200میلیون ریال به فضاهای آموزشی شهرستان روانسر اضافه شده است.

 جلال صفری افزود: در سالجاری نیز بیش از 6 میلیارد و 380 میلیون ریال اعبار برای نوسازی،تعمیرات اساسی و تجهیز مدارس و احداث واحدهای آموزشی به این شهرستان اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: کار تخریب و باسازی دبستان 8 کلاسه روانسر با اعتبار 4 میلیارد و 800 میلیون ریال و هنرستان کشاورزی روانسر با 12 میلیارد ریال اعتبار و پیشرفت فیزیکی 33 درصد در حال اجراست.

وی تجهیز مدارس قرآنی ،  برگزاری هفته پیوند اولیاء ومربیان در مدارس ، اجرای طرح همیار پلیس در مدارس ابتدایی وراهنمایی ، برگزاری دوره های آموزشی ویژه معلمان تازه استخدام در آموزش وپرورش ، معرفی وانتخاب سرگروه های آموزشی دوره های تحصیلی ،کشت گندم در 108 هکتار ازاراضی هنرستان کشاورزی ، بررسی امور بهداشت مدارس روستایی توسط شبکه بهداشت ودرمان ، جدول گذاری وآسفالت خیابان منتهی به دبیرستان ملاصدرا وشهیدرجایی توسط شهرداری را از جمله مصوبات شورای آموزش وپرورش شهرستان روانسر برشمرد .

 

طی 5 سال گذشته بیش از 4 میلیارد ریال اعتبار برای احداث پارک و توسعه فضای سبز سطح شهر روانسر هزینه گردیده است.

شهردار روانسر با اعلام این خبر در خصوص اعتبارات سالجاری نیز گفت: بیش از 491 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی برای احداث پارک و توسعه فضای سبز اختصاص یافته است.

طهماسبی افزود: با این اعتبار 1500 متر مربع موزائیک فرش،2 هزار متر مربع فضای سبز، خرید و نصب 30 عدد زباله، 24 عدد صندلی پارکی و 50 عدد چراغ پایه بلند در پارک حاشیه ای ورودی شهر روانسر انجام میگیرد.

وی سرانه فضای سبز هر شهروند روانسری را در حال حاضر حدود 4 متر مربع اعلام کرد

بازتاب روانسر پنجشنبه پانزدهم مهر ۱۳۸۹

كرمانشاه - روابط عمومي سازمان بازرگاني استان كرمانشاه روز پنجشنبه از كشف و ضبط 9 هزار و 400 نخ سيگار قاچاق در شهرستان روانسر خبر داد.

اين گزارش مي افزايد: بازرسان اداره بازرگاني شهرستان روانسر طي گشت مشترك با اداره دخانيات و اداره اماكن نيروي انتظامي موفق به كشف و ضبط اين سيگارهاي قاچاق شدند.
متخلفان و عوامل قاچاق سيگارهاي ضبط شده پس از تشكيل پرونده براي صدور رأي نهايي به اداره تعزيرات حكومتي معرفي شدند.

منبع: خبرگزاری ایرنا- کرمانشاه 

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه روند اجرای مسکن مهر در شهرستان روانسر را مطلوب ارزیابی کرد.

کرامت نرگس نژاد در نشست پیگیری طرحهای عمرانی این شهرستان گفت: از اواخر سالجاری تا اوایل سال آینده کار واگذاری 437 واحد مسکونی مهر در این شهرستان آغاز و به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: در جريان سفر كاري استاندار کرمانشاه به شهرستان روانسر 23 مصوبه براي این  شهرستان تصويب شده كه با پيشرفت فيزيكي 54 درصد در حال اجراست.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه تامين ده هكتار زمين براي طرح مسكن مهر، ساخت پروژه 176 واحدي تعاوني مسكن مهر بسيجيان تا پايان خرداد سال 90،احداث مدرسه علوم ديني، اصلاح شبكه ابرساني شهر روانسر با اعتباري بالغ بر 2 ميليارد ريال، اجراي پروژه مجتمع آبرساني صادق اباد، تهيه طرح مطالعاتي غار قوري قلعه با اعتباري بالغ بر 700 ميليون ريال،ساماندهي مزار شهدا و احداث بناي يادمان شهداي روانسربا اعتباري بالغ بر 600 ميليون ريال، احداث استخر در شهر روانسر و اسفالت پل روگذر جاده روانسر و جوانرود را از مهمترين مصوبان سفر استاندار كرمانشاه به شهرستان روانسر عنوان کرد. 

وی بر رفع مشکل آب شرب شهر شاهو، بهره برداری از مجتمع 48 واحدی مسکن مهر کارگران در دهه فجر امسال، گازرسانی به شهرک صنعتی روانسر و شهر شاهو و واگذاری محدودوه غار قوری قلعه به میزاث فرعنگی و گردشگری تاکید کرد.

نرگس نژاد تصریح کرد: طی 2 سال گذشته 301 طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر 222 میلیارد ریال در این شهرستان اجرایی و به بهره برداری رسیده است.

فرماندار روانسر نیز گفت: برای اجرای 113 طرح عمرانی در این شهرستان در سالجاری بیش از 80 میلیارد ریال اختصاص یافته است و هم اکنون این طرحها با پیشرفت فیزیکی 45 درصد در حال اجراست.

جلال صفری در خصوص مصوبات سفر هیئت دولت به این شهرستان نیز گفت: طی 2 سفر استانی رییس جمهور 15 مصوبه در جهت عمران و آبادانی روانسر داشته ایم که 7 مصوبه آن با اعتباری بالغ بر 38 میلیارد و 720 میلیون ریال به طور کامل اجرایی و به بهره برداری رسیده و 8 مصوبه دیگر در حال اجراست.

بازتاب روانسر چهارشنبه چهاردهم مهر ۱۳۸۹

به مناسبت هفته نيروي انتظامي ساختمان فرماندهي نيروي انتظامي روانسر با حضور معاون عمرانی استانداری، سردار کشوری فرمانده انتظامی استان، امام جمعه ، فرماندار، تنی چند از مدیران کل استان و مدیران شهرستانی افتتاح شد

اين ساختمان درزميني به مساحت 6 هزار و 400 و زيربناي964 متر مربع در 4 طبقه با اعتباري بالغ بر 5 ميليارد و 160 ميليون ريال ساخته شده است

 

بازتاب روانسر سه شنبه سیزدهم مهر ۱۳۸۹

در سال کاری 89 بیش از 2135 متر طول از معابر شهر روانسر جدولگذاری می شود.

شهردار روانسر گفت: برای جمع آوری و دفع آبهای سطحی شهر روانسر بیش از 427 میلیون ریال اعتبار برای جدولگذاری بیش از 2135 متر طول از معابر این شهر جدولگذاری خواهد شد.

طهماسبی محل اجرای این طرحها را خیابان تختی، خیابان جنب مجتمع تجاری شهرداری، خیابان استادیوم ورزشی، خیابان جنب هنرستان امام خمینی(ره) و خیابان جنب 48 واحدی بنیاد مسکن اعلام کرد.

بازتاب روانسر جمعه نهم مهر ۱۳۸۹

دهها قطعه کبک که از متخلفین صید و شکار در شهرستان روانسر کشف و ضبط گردیده بود در دامان طبیعت رها سازی شدند.

متخلفین نیز تحویل مقامات قضایی گردیده اند.

1500 میلیارد ریال ( 150 میلیارد تومان) اعتبار برای اجرای طرحهای آب منطقه ای کرمانشاه در سالجاری اختصاص یافته است.

مدیر امور آب منطقه ای استان کرمانشاه در روانسر گفت: افتتاح و آبگیری سد آزادی، آبگیری دایک گیلانغرب، شروع عملیات سامانه گرمسیری و سد هواسان از عمده برنامه های آب منطقه ای در سالجاری است.

کهریزی با اشاره به اینکه 8 درصد آبهای جاری کشور در کرمانشاه قرار دارد افزود: تاکنون 4 سد با حجم آب 313 میلیون مترمکعب در سال، احداث شده و کار 9 سد دیگر به حجم آب 433 میلیون متر مکعب در سال ، در حال ساخت است.

وی تعداد سدهای در دست مطالع استان را 16 سد با حجم 513 متر مکعب در سال عنوان کرد و دفزود: اجرای طرحهای آبرسانی به شهرهای کرمانشاه، پبوه و سنقر به مقدار 74 میلیون متر مکعب در سال از عمده طرحهای آبرسانی در دست اجرای آب منطقه ای استان است.

امام جمعه روانسر نیز از مردم به عنوان صاحبان اصلی نظام یاد کرد و گفت: نگاه مردم و مسئولان باید هماره معطوف به ارمانها و ارزشها بوده  و با همت و تلاش مضاعف برای رسیدن به این مدارج عالی و سطوح مطلوب تلاش نمایند.

ملا عبداله غفوری افزود: مهمترین کارکد مسئولین توجه به آبادانی و رشد و توسعه بوده و ما باید با حفظ هوشیاری از دامهایی که دشمن گشوده است به رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه داشته باشیم.

فرماندار روانسر نیز گفت: برای مطالعه احداث سد مخزنی کیلانبر از سال گذشته تاکنون یک میلیارد و 200 میلیون ریال تخصیص داده شده است.

جلال صفری افزود: در اعتبار سالجاری این شهرستان 4 میلیارد و 818 میلیون ریال برای احداث کانال سمت چپ و راست شبکه روانسر، مطالعه و اجرای آبرسانی به شهر روانسر، مطالعه طرخهای کوچک تامین آب روانسر ، ساماندهی رودخانه های خشکه رود، آسم اباد و سراب جابری اختصاص یافته است.

در ادامه ساختمان امور آب روانسر افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

بازتاب روانسر پنجشنبه هشتم مهر ۱۳۸۹

مسئول کمیته غارنوردی هیات کوهنوردی استان کرمانشاه گفت: از غارهای استان می توان به عنوان یک پتانسیل بالا جهت جذب گردشگران استفاده کرد.

 هادی جهانگرد در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: غارهایی نظیر قوری قلعه، کاوات، پراو و همچنین غارهای منطقه شاهو و صحنه و به طور کلی غارهای سراسر استان می توانند نقش مهمی در جذب گردشگران داشته باشند.

 جهانگرد در ادامه تصریح کرد: علاوه بر موارد یاد شده، بسیاری از گردشگران خارجی مایل به کشف غارهای جدید هستند که با توجه به وجود غارهای کشف نشده بسیار در کوههای استان، از این ظرفیت نیز می توان استفاده نمود.

 وی گفت: به طور مثال در منطقه کوههای شاهو، غارهای بسیاری وجود دارند که هنوز کشف نشده اند و این مسئله می تواند جهانگردان و غارنوردان خارجی را جذب کند.

 وی در خاتمه تصریح کرد: استان کرمانشاه در منطقه ای قرار دارد که کوهستان زاگرس از میان آن می گذرد، کوهستانی که آهکی بوده و فعالیت غارزایی بسیاری را  در داخل خود داشته است و لذا این منطقه می تواند دارای جذبه بسیاری از گردشگران باشد

بازتاب روانسر سه شنبه ششم مهر ۱۳۸۹

 بناهای مذهبی در هر کشوری از جایگاه ویژه ای نزد مردم برخوردارند که ایران اسلامی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و دارای هزاران بنای مذهبی با ارزش است و استان کرمانشاه نیز به واسطه عوامل بسیاری هم چون قرار گرفتن در مسیر شاهراه عتبات عالیات از قدیم الایام بناهای مذهبی بسیاری را داشته و این بناها نیز مورد تکریم و احترام مردم و زائران عتبات عالیات قرار گرفته است.

 علیرضا مرادی بیستونی معاون فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در خصوص بنای زیارتگاه اويس قرني، گفت: آرامگاه حضرت اويس قرني كه از صحابه بزرگ پيامبر اکرم(ص) بوده است و بسيار مورد احترام پيامبر اكرم (ص) نیز بوده در استان کرمانشاه قرار دارد.

 وی ادامه داد: این زیارتگاه در مسير جاده كرمانشاه _ روانسر در فاصلة 35 كيلومتري شمال غربي كرمانشاه واقع است.

 مرادی بیستونی خاطرنشان کرد: زیارتگاه اويس قرني در ایام مختلف سال زائران بسياري را از شهرهاي دور و نزديك به سوي خويش می کشاند كه در بارگاه ويس به ذكر و مراسم عبادي خاص خويش مي پردازند.

 مدیر موزه های استان کرمانشاه در خصوص ویژگی های بنای این زیارتگاه، اظهار داشت: بارگاه ويس به شكل بناهاي دوره سلجوقي و بر ارتفاعات كوهي به نام (بيشه كوه) در محدوده روانسر قرار گرفته است.

 وی خاطرنشان کرد: در مورد احداث بناي مقبره ويس اطلاع دقيقي در دست نيست اما گويا عمر بناي آرامگاه از آغاز حكومت سلجوقيان می باشد، هر چند كه پيش از آن نيز قبرستاني در آن محل وجود داشته است.

 معاون فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گفت: در كتب تاريخ اصحاب و تابعين پيامبر اکرم (ص)، رواياتي چند مبني بر فوت اويس در هنگام جهاد در منطقه‌اي از كردستان آمده است

پرونده 23 اثر طبیعی استان کرمانشاه برای ثبت ملی ارسال شده است.

معاون گردشگری استان کرمانشاه در جلسه ساماندهی سراب روانسر گفت: پیش از این 15 اثر طبیعی استان در لیست آثار طبیعی کشور به ثبت رسیده اند.

علیرضا برشاهی گفت : 80 مصوبه سفر ریاست جمهوری در میراث فرهنگی کرمانشاه در دو بخش اجرایی و مطالعاتی اجرایی شده است.

وی تصریح کرد: منطقه نمونه گردشگری سراب روانسر قابلیت سرمایه گذاری بیش از 5/9 میلیون دلار را دارد و در این راستااز سرمایه گذاران نیز حمایت خواهد شد.

امام جمعه روانسر نیز در این نشست با اشاره به توانمندیهای بالقوه استان در بخش آثار تاریخی و چشم اندازهای طبیعی اظهار داشت: همه مسئولان باید برای ایجاد تحول در این زمینه تلاش بیشتری کنند.

ملا عبداله غفوری با تاکید بر حفظ و نگهداری آثار بارزش تاریخی، فرهنگی و طبیعی و شناسایی این آثار افزود: قطعا وجود آثار بی شمار طبیعی در کنار جاذبه های تاریخی و فرهنگی به جذب بیشتر گردشگردر استان کرمانشاه کمک خواهد کرد.

فرماندار رو.انسر نیز گفت: برای ساماندهی سراب روانسر 3 میلیارد و 460 میلیون ریال اعتبار در سالجاری اختصاص یافته است.

جلال صفری افزود: طی 2 سال گذشته نیز 3 میلیارد و 500 میلیون ریال برای ساماندهی حاشیه سراب روانسر هزینه شده است.

وی تصریح کرد: برای توسعه صنعت توریسم در این شهرستان یک میلیارد و یکصد میلیون ریال در سالجاری اختصاص یافته است.

با آغاز عملیاتهای آسفالت و بتن ریزی معابر شهر روانسر شهردار این شهر محل اجرای آسفالت خیابانهای خاکی و بتن ریزی معابر شهر روانسر را اعلام کرد.

حسینعلی طهماسبی انجام عملیات روکش آسفالت در خیابان شهید مطهری،خیابان جهاد از تقاطع خیابان طالقانی تا بلوار معلم، خیابان اصلی از میدان تیپ انصارتا بلوار 22 بهمن، عملیات زیرسازی و آسفالت در خیابانهای جنب هنرستان امام خمینی(ره)- خیابان بوستان،خیابان امام محمد غزالی، ابتدای خیابان امام شافعی تا تقاطع خیابان طالقانی، جاده خاکی و پشت سراب و بتن ریزی در محله گرمخانی و خیابان بهار از از محلهای اجرای آسفالت ، بتن ریزی، موزائیک فرش، روکش آسفالت و زیر سازی در معابر شهر روانسر اعلام کرد.

وی تصریح کرد:هدف از اجرای این عملیاتها اجرای طرحهای بهبود عبور و مرور در شهر روانسر است که برای اجرای انها روی هم بیش از 6 میلیارد و 698 میلیون ریال هزینه خواهد شد.

بازتاب روانسر شنبه سوم مهر ۱۳۸۹

کار آسفالت راه روستایی دایار- تپه کل از توابع بخش مرکزی روانسر به اتمام رسید.

خاطریان مسئول اداره راه و ترابری روانسر گفت: این جاده به طول ۳ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال با بهره مندی روستاهای دایار، ولی آباد، کلمت آباد، الیاسی و تپه کل آسفالت شده است.

۳۶ ميليارد ريال اعتبار در جهت عمران و آباداني شهر شاهو در سال 88 هزينه شده است.

روابط عمومي فرمانداري : سرپرست فرمانداري روانسر در جمع مردم اين شهر گفت: براي اجرا و اتمام طرحهاي عمراني اين شهر بيش از 900 ميليون ريال اختصاص يافته است.

جلال صفري اين طرحها را شامل احداث سالن چتد متظوره،زيرسازي آسفالت ،جدولگذاري،احداث پارك و فضاي سبز و دفع آبهاي سطحي شهر شاهو عنوان كرد.

وي تصريح كرد: از ابتداي تاسيس شهرداري اين شهر ( ابتداي 88) تاكنون 6 ميليارد و 600 ميليون ريال اعتبار براي انجام پروژه هاي عمراني،خدماتي و خريد ماشين آلات اختصاص يافته است.

اسلایدر

دانلود فیلم